Cім духовних законів

%d0%b4%d0%b8%d0%bf%d0%b0%d0%ba-%d1%87%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b0

Діпак Чопра

Доктором Діпаком Чопрою написано дев’ятнадцять книг, з яких зроблено переклад на понад 30 мов. Він  автор більше, як  тридцяти аудіо та відеопрограм, керівник освітніх програм в Центрі здоров’я Чопри в Ла-Йоллі, Каліфорнія.

Сім духовних законів для батьків.
(Вільний переклад першого розділу)

Найпотаємніше бажання кожного з батьків – бачити, як їх дитина досягла успіху в житті. Ми навчаємо своїх дітей тому, як вижити, як поводитись так, щоб заслужити схвалення, як захистити себе, як конкурувати з іншими, як протистояти розчаруванням, перепонам та невдачам.

У багатьох не викликає сумнівів, що успіх – поняття чисто матеріальне, що воно вимірюється кількістю грошей, престижем та значною кількістю власності. Все це, звичайно, може відігравати певну роль, але наявність усіх цих речей ще не є гарантією успіху.

Той успіх, якого ми жадаємо для своїх дітей визначається також безліччю нематеріальних понять. Вона має включати здатність до любові та співчуття, здатність відчувати радість та передавати це почуття іншим, впевненість, яку породжує знання того, що ваше життя слугує визначеній меті, і , нарешті, відчуття зв’язку з творчою силою Всесвіту. Все це створює духовний вимір успіху – вимір, що приносить внутрішню гармонію.

Отже, наше завдання, як батьків, полягає в тому, щоб впевнено скеровувати дітей шляхом духу. Це найкраще, що ми можемо зробити, щоб забезпечити їм успіх у житті.

Я запрошую Вас розглянути це духовне визначення ролі батьків через дотримання «Семи духовних законів успіху». Коли ми слідуємо Духовним законам, ми досягаємо гармонії з Природою. Будь-який інший спосіб життя веде до напруження і боротьби. Успіх, для досягнення якого знадобилася боротьба, може принести нам матеріальні блага, але вони ніколи не дадуть нам того внутрішнього задоволення, якого ми від них чекаємо.

Ці сім духовних законів можна сформулювати так, що навіть сама маленька дитина зможе прийняти їх умом та серцем:

ПЕРШИЙ ЗАКОН: Усе можливо.
ДРУГИЙ ЗАКОН: Якщо ти хочеш щось віддати, віддай.
ТРЕТІЙ ЗАКОН: Коли ти робиш вибір, ти змінюєш майбутнє.
ЧЕТВЕРТИЙ ЗАКОН: Не кажи «ні» — рухайся в потоці.
П’ЯТИЙ ЗАКОН: Кожного разу, як ти чогось бажаєш, ти кидаєш насіння в землю.
ШОСТИЙ ЗАКОН: Насолоджуйся подорожжю.
СЬОМИЙ ЗАКОН: Існує причина, чому ти тут.

Коли ви свідомо підкоряєте своє життя Духовним законам, ви звертаєтесь до Всесвіту з проханням підтримати вас на шляху досягнення успіху та достатку.  Чим раніше людина навчиться жити в гармонії, використовуючи усі свої творчі здібності і застосовуючи мінімум зусиль, тим відчутніше все в її житті буде вести до успіху.

Саме це ми маємо передати своїм дітям і тоді нас чекають радість і гордість за них, що не мають меж.

Дитина, що отримує духовне виховання, зможе зрозуміти джерело творчості як всередині себе так і назовні; він зможе дотримуватись неосудження, прийняття та щирості.

Якби мене, коли я був дитиною, навили цих простих речей, моє життя склалося б зовсім інакше. Я знав би щось дорогоцінне і одночасно практичне, щось таке, що не зникло з моєї пам’яті, як шкільний урок, а рік за роком переростало б у зріле духовне розуміння.